Мусли со 90% житни снегулки

Мусли со брусница

Мусли со чоко чипс и јатки

Мусли со овошје и семиња

Мусли со тропско овошје

Произведени по оригинален рецепт, овие мусли се одличен извор на протеини, минерали и диететски влакна.

Претставуваат природен извор на магнезиум, железо, цинк, бакар, витамин Б1 и природно поседуваат висока содржина на фосфор и манган.

Поради природниот минерален состав, оваа вкусна мешавина од интегрални житни снегулки збогатена со сушено овошје и микс од семиња, претставува одличен избор за почеток на денот.

Упатство за подготовка:

Врз саканата количина мусли прелијте млеко, јогурт, чај, или сок по избор, оставете да омекне 15 минути и конзумирајте.

Натура е создадена од баланс на квалитетни, природни и внимателно избрани состојки, традиција и најсовремена технологија со цел да му понуди на современиот потрошувач избрани прехранбени производи во согласност со новите потреби за енергија и здрава исхрана. Брендот нуди здрави и вкусни начини за одржување на избалансирана исхрана и благосостојба на организмот.
За секоја пауза во текот на денот, еден Натура оброк е совршено избалансиран со растителни протеини, влакна и калории, за да му понуди на организмот она што му треба, со неверојатен вкус на вистинско овошје. Во движење, секој ден, секогаш кога ни е потребен 100 % природен оброк.
Производите се создадени со екстремна прецизност и страст од страна на семејната компанија, која го посветува целото внимание во создавање на едноставни, пријателски производи, различни од сите други индустриско стандардизирани. Целосното производство е во согласност со HACCP, HALAL и со ISO9001: 2008 QMS стандардите. Сите суровини и финални производи редовно се контролираат во овластени лаборатории за контрола на квалитет.