Половина час пред да се подготвува салатата, потребно е да се приготват школките. Се ставаат одмрзнатите школки на малку зејтин. Кога ќе почнат да се пржат се додава лимонот, белото вино, се зачинува со сол и црн пипер и се динста додека да испари течноста. Во едно стаклено тегличе се става 4 лажици маслинов зејтин и исечени 2 чешниња лук. И ова треба да одстои барем половина час пред подготовка на салатата.
Измиената марула се сече на парчиња, се додава сварената пченка, доматите исечени на парчиња, школките, исеченото авокадо. Се посолува,се додава сок од лимон и се полева со маринираниот маслинов зејтин. Салатата е готова, ви фали уште чаша добро бело вино.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови