Јајцата се делат белки од жолчки
На страна се матат белките со пола шеќерот, а во друг сад се матат жолчките со пола шеќерот. Се здружуваат заедно, па се додава лимон шеќерот и морковите. Се разбркува со дрвена лажица, па се додава брашното.
Се печена претходно загреана рерна, на потивко. Кога е печено, се остава да излади, а потоа се декорира со матена слатка павлака. Можете да не ставате слатка павлака, па да го посипете со шеќер во прав. На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови