Се чистат морковите и се сечат на кручиња.
Во едно тенџере се топи путер и се додава брашното. Се меша и се додабат млекото, водата и сол. Сето тоа се вари, внимателно да не изгори и кога ќе почне да врие се додават и морковите.
Се остава да се вари на тивок оган се додека морковите не се сварени и млекото не се згусти.

Тоа одлично ќе биде да се јаде со комбинација на месо по ваш вкус, како што можете да видите на сликата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови