Едноставна и освежителна салата.

Подготовка:

1. Прво тиквичката ја сечеме на коцки. Ги посолуваме и оставаме малку да одстојат. Потоа се пржат во маслинов зејтин и се оставаат да оладат.
2. Краставицата се сече на ситни коцки, исто се сече на многу ситни парчиња и младиот лук. Се додаваат кон пржената тиквица. Се посолува, се додава киселото млеко и павлаката и се заедно се меша.
Се остава во фрижидер малку да олади за да добие дополнителна свежина.
Пред служење поросуваме со магдонос.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови