Ова е рецепт за подготовка на брза и ептен вкусна салата...

Подготовка
1. Краставицата и лукот ги лупиме, ги сечкаме на ситни коцки.
2. Ги додаваме зачините, сирењето, урдата и киселата павлака.
3. Крекерите ги мелеме во нутрибулет и ги додаваме кон смесата.
4. Соединуваме со лажица и ја оставаме салатата во фрижидер за да се соединат вкусовите.
5. Ја сервираме на брускети со вкус на пица.

Забелешка
Кисела павлака додавате по потреба, вкус и по желба во зависност каква сакате да биде густината на салатата.
Брзо се подготвува, па е идеална за изненадни гости...