Брза и едноставна постапка се матат јајцата, па постепено се додаваат сите состојки од рецептот.
Јас овој пат ставив само сирење може да се додаде кисели краставици од тегла и маслинки може да се додадат ситно сецкана шунка, спанаќ.... Во подмачканите калапи наросени со сусам( или тава) ставете од смесата и печете додека нараснат и заруменат.
Се печат на 220 степени околу дваесетна мин. Од оваа смеса, мене ми излегоа околу 40 мини проички.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани