Овие пити се прават во калап за мафини. За тесто се користи тесто за пита со јаболка. Искрено, беа експериментален рецепт по желба на ќерка ми и навистина испаднаа одлични. Успеав само едно да фотнам зашто сите веднаш се изедоа.

Пoдготoвка:

1. Замесете тесто од состојките за тесто и ставете го во фрижидер околу половина час. Филот подгответе го со убаво мешање на состојките со вилушка.

2. Кога ќе се подолади тестото, извадете го од фрижидер и откинете тесто со големина на едно мало топче и натапкајте го во калапот со мафини. Отприлика ќе добиете 12 мини пити, зависи од големината на дупките на вашиот калап.

3. Ставете од филот до 2/3. Внимавајте да не ги преполните, ќе ви се прелеат во текот на печењето.
Ставете да се печат во загреана рерна на 180 степени, околу 15-20 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови