Секое тост лебче го сечиме на 4 еднакви дела
Ги премачкуваме со путер, одозгора рендаме на ситно сирење и кашкавал.
Зачинуваме со кари и диво оригано
Ги редиме во набрашнето тавче и печиме на 250 степени 5 минути
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани