Брзо, вкусно, здраво.

1. Овесните снегулки ги потопуваме во млекото (нека омекнат неколку минутки).
2. Сувото грозје го ставаме во чаша со топла вода (неколку минути)
3. Потоа сувото грозје се цеди од водата, ги додаваме во чашата од блендерот млекото заедно со овесните снегулки и бананата сецкана на парчиња, па блендираме. Послужуваме веднаш.

Забелешка - наместо суво грозје, може да ставите сува брусница. По вкус.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани