Бананата, малините, млекото, медот и нането ставете ги во нутрибулет. Изблендирајте до хомогенизација.

Милкшејкот ставете го во чаши и уживајте!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани