Испечати

Милкшејк со банана и малини

Милкшејк со банана и малини

Состојки

  • 1 Банана
  • 150 гр Малини
  • 300 мл Млеко
  • 1 лажиче Мед

Подготовка

Бананата, малините, млекото, медот и нането ставете ги во нутрибулет. Изблендирајте до хомогенизација.

Милкшејкот ставете го во чаши и уживајте!