1. Јагодите ги миеме и ги чистиме од дршките. Ги сечиме на половина. Им го додаваме шеќерот , промешуваме. Ги ставаме во кеса и ги замрзнуваме.
2. Откако ќе замрзнат ги ставаме во блендер, го додаваме млекото и медот. Блендираме додека да добиеме густа смеса.
3. Ставаме во чаша и декорираме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани