Испечати

Милкшејк од јагоди

Милкшејк од јагоди

Состојки

  • 400 гр јагоди
  • 4 лажици кафеав шеќер
  • 350 мл млеко
  • 2 лажици мед

Подготовка

1. Јагодите ги миеме и ги чистиме од дршките. Ги сечиме на половина. Им го додаваме шеќерот , промешуваме. Ги ставаме во кеса и ги замрзнуваме.
2. Откако ќе замрзнат ги ставаме во блендер, го додаваме млекото и медот. Блендираме додека да добиеме густа смеса.
3. Ставаме во чаша и декорираме.