1. Кромидот се сечка поситно и се пржи

2. Се додава оризот и тој се пропржува

3. Потоа се додаваат и компирот и грашокот и тие се пропржуваат. Се додава мешан зачин, мелен црн бибер, малку оригано и вода колку да се покрие.

4. Се пече во рерна додека не се свари компирот и оризот.

5. Ова може да биде и како додаток за некое печено месо или пак ако постите како ручек.
Јас понекогаш додавам и една конзерва месен нарезок

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови