Јајцата се матат со миксер, потоа со лажица се продолжува да се меша и полека се додаваат јогуртот, маслото, брашното, пецивото се меша убаво и потоа се додава издробеното сирење. Смесата се става во калапи за мафини и се печат 40 минути на 190 степени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови