1. Маста, шеќерот, јајцата и медот добро се мешаат. Се додаваат мелените ореви, ванилиниот шеќер, цимет брашното и прашакот за печиво. Брашното се додава постепено. Се продолжува со месење на тестото додека не стане томорено.
2. Од тестото се обликува топка и се става во чинија па се покрива со крпа. Нека постои половина час.
3. Со калапчињата се вадат форми и се печат 15минути на 180степени. Додека се топли може да се посипат со шеќер во прав.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови