Меки , воздушести мафини
1. Јајцата ги матиме со миксер. Ги додаваме сите останати состојки, мешаме со лажица.
2. Во калап за мафини ставаме хартиени корпи. Корпите ги полниме со смеса до две третини. Ставаме сусам. Печеме во загреана рерна на 190 степени 30 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани