Калапот за мафини премачкајте го со путер.Во сад настрана ги ставаме јајцата, брашното,пецивото,маслото и постепено го додаваме и јогуртот.Кога убаво ке се измешаат сите состојки ги додаваме сирењето,маслинките и чајната.Уште еднаш убаво мешаме и тураме во калапите.Печиме на 190 степени околу 25 мин.На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови