Убаво измешајте ги омекнатиот путер и шеќерот, додадете едно по едно јајце и мешајте додека не се добие хомогена маса.
Додадете уште маскарпоне и млеко и убаво измешајте.
Брашното измешајте го со прашокот за пециво и сода бикарбоната и сè заедно измешајте со дрвена лажица.
На крај додадете ги исечканите сливи, вишни.... и чоколадото.
Наполнете корпи за мафини и печете 20 минути на 180 C.
Направете нежна декорација со растопено чоколадо и послужете.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани