1. Се матат јајцата со шеќерот и ванилата додека не се растопат
2. Се додаваат млекото и зејтинот,па брашното со пецивото додека убаво не се соединат сосотојките
3. На крај кокосот и чоколадото
4. Смесата се става во мојот случај во мафини различни форми и се печат на 180 степени 25 минути

Убаво изгледаат во моите силиконски калапи различни форми нели?

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови