1. Во сад се ставаат путер и шеќер Се мати додека не се добие мазен крем. Се додава јајцето и се мати, смесата убаво да се соедини. Со исклучен миксер ги додаваме брашното, пециво, какао, киселата павлака и со шпатула соединуваме.
2. Смесата ја распоредуваме во 6 калапи за мафини Печеме околу 25 м на 180 с.

Изладени ги Декорираме со растопено бело чоколадо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани