- Исцедете сок од портокали, додадете во него ликер. Ставете во оваа мешавина јагодите нека одлежат 2 часа во фрижидер. Пробајте - ако сметате дека ќе сакате повеке шеќер, додадете и засладете пред да ги ставите јагодите. Пред да послужите додадете ги и ливчињата од мента.
Уживајте!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани