Подготовка:

1. Прво кајсиите ги миеме и ги отстрануваме семките. Ги ставаме во пошироко тенџере.
Врз нив го расфрламе лимонтусот и шеќерот. Тенџерето го оставаме во фрижидер да отстои 2,3 часа.
2. Потоа го ставаме на тивок оган да се вари. Вариме околу 1 час со постојано мешање. На половина од готвењето смесата ја поминуваме со стапчест миксер, за мазна структура, што и не е задолжително. Густината ја тестираме на тацна, едно лажиче.
3. Жешкиот мармалад го собираме во жешки тегли. Од кога ќе се излади го ставаме на рафт за зимница.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови