Состојките за маринадата се мешаат. Во неа се валкаат пилешките крилца и така се оставаат во фрижидер да впијат од течноста саат - два.
Потоа во загреана тава со масло се ставаат пилешките крилца заедно со маринадата да се испржат се додека да добијат темно златна боја.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови