Подготовка:

1. На малку масло испржете ја сланината. Во неа додајте го кромидот да се пржи, исечканото пиперче, исечканото стебленце целер, лукчето, морковот и на крајот излупените и исечкани домати.
2. Додајте ја леќата, зачинете и ставете вода. Количината на вода ја определувате сами. Јас не ја , правам манџата многу течна, па вода додавам постепено, кога ќе биде готова да нема многу течност.
Леќата брзо се вари, па проверувајте го морковот пред да биде готова.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови