1.Изматете ги пенесто јајцата сосолта и шеќерот,потоа додадете го брашното и пецивото.Кога ќе се соедини се додава млекото и се мати додека не се добие убава хомогена смеса.
2.Во загреана релна ставете го плехот со маргаринот да се растопи ,кога ќе биде убаво растопен ставете ја смесата во плехот распоредете ја убаво и ставете да се пече 15 тина минути на 200 степени.
3.Кога ќе биде печена палачинката извадете ја од релна и на неа изрендајте го сирењето и наредете ја мартаделата и завиткајте ролат.
Исечете на парчиња и спремно е за јадење.
Вкусно е да се јаде и топло и ладно.
Добар апетит )))))

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови