Се замесува тесто се остава да кисне.
Се дели на помали топчиња како за кифли.
Се сукаат и се премачкуваат со растопен маргарин, се редат едно врз друго така 6 -8 топчиња. Така на 5 места.
Се оставаат да скиснат, се сучи кора, се премачкува со маргарин и се реди кечап, сланина, оригано и рендан кашкавал. Се витка ролат, се сечат, се превртуваат се остава малку да скиснат и се премачкуваат со јајце и сусам. Се печат на 200 степени зависно од рерната.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови