Подготовка
1. Загрејте го млекото да биде млако, па во него измешајте квасец и шеќер, а потоа додајте брашно, млеко, јајце плус жолчка и растопен путер. Сето тоа убаво измешајте го, смесата оставете ја да отстои околу дваесетина минути и потоа поделете ја на три дела.

2. Измешајте ги макот и шеќерот, постепено додавајте им чаша и пол врело млеко и мешајте.

3. Растегнете го тестото, премачкајте со филот и превиткајте во ролат. Премачкајте со изматено јајце, потоа печете во загреана рерна на 200 степени додека штрудлата не добие златна боја.
На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани