Брза и превкусна погачка,пита .....едноставна за правење .
1. Се ставаат во вангла јајцата, млекото, маслото, солта, брашното со пецивото и се мати со миксер. Кога ќе се изедначи смесата се додава дробеното сирење и се меша со дрвена лажица. Одозгора се поросува со сусам...
2. Се истура во округло тавче и се печи на 200С-30 мин

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани