Превкусни макарони,одлична вечера!
Макароните ги вариме според упатството на ќесата,во посолена вода ама малку пократко од вообичаено(да не се преварени)
Бешамел
Во сад го топиме путерот,па го додаваме брашното и на тивок оган кратко го пржиме брашното.Постепено го додаваме млекото со постојано мешање додека се згусти сосот.Кога е густ сосот го тргаме од оган зачинуваме со сол и мелен бибер и го додаваме кашкавалот и пармезанот.
Сосост го додаваме во варените макарони,убаво мешаме и го ставеме во садот за печење.
Белото сирење го мешаме со урдата и го распоредуваме во макароните во садот во кој ќе се печат.
Пармезанот и презлата ги мешаме и со тоа убаво ги посипуваме макароните.
Печеме во загреана рерна на 180 степени 20 до 25 мин.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови