Во тенџере на оган ставаме вода во неа ги додаваме измиените суви пиперки се варат на тивок оган, но да не се преварат за да не ни се двои лушпата.Кога ќе се готови ги тргаме од оган им ги отстрануваме дршките и ги сечеме им додаваме сол по вкус ги полеваме со масло и им го додаваме исецканиот лук. Макалото е подготвено

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови