Во чашата на Нутрибулет ги ставаме тиквата, циметот, илупениот, исецкан и од семки исчистен лимон.
Соединуваме.
По потреба додаваме вода и мед.
Промешуваме и сервираме

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани