Предлог за нешто многу освежително и вкусно, ароматично....

Во чашата на нутрибулет ги ставаме излупениот лимон и излупениот портокал.
Додаваме ливчиња нане и гранчиња мајчина душичка.
Соединуваме убаво , да се изедначат состојките.
Течноста ја налеваме во бокал, каде додаваме флаширана вода, коцки, мраз, парчиња лимон, зрна аронија.
Оставаме во фрижидер 15 минути, па консумираме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани