Кокосот и ракијата се ставаат во тегла да одстојат 24 часа.Потоа се цедат и во течноста му се додаваат млекото и шеќерот и се меша додека не се стопи шеќерот.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови