Комплетно уживање и засладување....
Вообичаено си правиме смути со разни состојки, ама еве освен што ќе уживаме во здрави состојки, може и со топка сладолед дополнително да го засладиме овој прекрасен пијалок..

Сите состојки заедно изблендирајте ги во Нутрибулет/блендер, до совршено измазнување на смесата. Вода додавајте по потреба или желба, односно до каква густина сакате да ви биде пијалокот...

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани