Брз за спремање, а доста вкусен пијалок кој истовремено и ќе ве освежи. За овај напиток потребна ви е една диња, јас отприлика ставив околу 500гр.
Најпрво дињата убаво ќе ја исчистите од семките, ќа ја сечите на помали парчиња и заедно со шеќерот, медот и бананите убаво измиксирајте ги во блендер. Кога ќе се измиксираат додадете ги циметот и сокот од лимон и послужете. По желба додадете и некоја коцка мраз. На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови