Подготовка:

1. Сечете кромид на коцки и ставате да се пржи. Изрендајте морков и додадете го кај кромидот. Пиперки сечете на ленти додајте во тава, следно тиквички и на крај патлиџани.
2. Оставете се нека се пржи околу 15 минути. На крај додајте црн пипер,сол и зачини по вкус. Одозгора ставете ситно сечен копар и магдонос.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани