Еден ден порано го правиме сладоледот од малини и го ставаме да замрзне во сад за мраз(за да добиеме коцки сладолед).
Во повисока чаша се става изладеното розе вино и сокот од малини. Врз нив додаваме неколку коцки сладолед од малини и пијалокот е готов.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови