Подготовка:

1. Оризот сварете го, но не да се превари. Тиквичката измијте ја и не ја лупете ако е млада. Исечете ја на коцки. Промешајте ја со оризот.

2. Корнишоните исецкајте ги на коцки и тие ставете ги во салатата. Туната промешајте ја и зачинете со маслиново, црн бибет и сол. За поубав вкус додајте сок од цеден лимон.
Нека ви е слатко со овој прекрасен за мене оброк.
На здравје. 

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови