Краставичките ситно се сецкаат и се ставаат во послабок сад.Сирењето и саламата се рендаат и се додаваат во садот.Се става павлаката и се заедно се меша.Салатата се сервира и се поросува со ореви.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови