Праската е едно од најдобрите овошја за летни десерти. Исто така ги сакам и црвените овошки како јагодите и малините, но заради нивната мекост и нежност, почесто употребувам праски кои не ја губат формата после печење. Овој колач можи да се подготви и со јаболка, само горе посипете и малку цимет.

Подготовка

Измтете ги шеќерот и јајцата со миксер, потоа додадете јогурт, масло и на крај брашното измешано со прашокот за пециво. Добро измешајте и истурете ја смесата во кружна тава бр.26 обложена со хартија за печење или намастена.
Печете 7-8 минути на 175 степени, а потоа извадете ја тавата и наредете ги парчињата праски одозгора
Додадете ванилин шеќер врз праските и вратете ја тавата да пече уште 40тина минути.
Извадете ја тавата и оставете колачот да се излади, а потоа пренесете ја на соодветна чинија за сервирање.
Посипете шеќер во прав или шлаг одозгора. Јас обично декорирам со шлаг, овде употребив белки и шеќер за премачкување одозгора.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови