1. Исечете го лебот на кришки, излупете го лукчето и пресечете го на половина, па премачкајте го лепчето со лукот. Најмногу задржете се на корката. Едно чешне лук е доволно за две лепчиња.
2. Намачкајте ги лепчињата со путер па испечете ги на тостер додека поруменат.
3. На растопениоет путер може да наросите оригано, магдонос, босилок и пармежан.

Добар апетит!

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Без адаптирани дела