Од сите состојки се замесува средно меко тесто. Се остава да тестото да стаса. Од тестото се прават топчиња (околу 12 од ова тесто). Секое топче се расукува во кора со дебелина од 1 сантиметар. Се засекуваат на 2 места за да не испукаат при печењето, се премачкуват со разматена жолчка со 1 лажица масло, се става сусам и се оставаат уште малку да стасаат, околу 15 минути. Се печат на 180-200 степени околу 15 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови