На почетокот се подготвува болоњезе сосот. Се сецка кромид и се пропржува на масло. Се додава и сецканиот лук. Се додава меленото месо и се остава да се испржи, околу 4-5 мин. Потоа се додава ренданиот морков, па сецканото пиперче, потоа сецканите домати и на крај доматниот сос. За крај се зачините, јас ставив 2 лажички сол, 2 лажички мешан зачин, 1 лажичка оригано и пола кесичка црн бибер, шарена сол и малце шафран. Вие можете да ставите по желба и вкус, зависно колку сакате да ви биде солено, луто, зачинето.

Овој пат за подготовка на лазањата користев свежи печурки. Ги исецкав на ленти и ги пропржив на малце масло. Бидејќи се свежи и пуштаат многу вода, ги оставив малце за да издинстаат, односно околку 5 мин. Потоа ги додадов во болоњезето.
*Доколку сакате можете да користите печурки од тегла и не морате да ги додавате дирекно во болоњезето, можете да ги редите низ лазањите.

Бешамел сосот се подготвува на следниот начин - се загрева путерот и се додаваат 4 лажици брашно и со постојано мешање се запржува брашното, додека да промени боја во жолтеникава. Се додава млекото и се меша постојано со жица за матење, за да не се создадат грутчиња во смесата. Се промешува на оган уште 4-5 мин, односно да се згусне и да се добие убава смеса за сос.

Редење на лазањите

На долгнавесто Делимано тавче се става тенок слој масло и се реди 1 слој од кори за лазањи. Јас бидејќи имав 30 кори, ги поделив на 5 групи по 6, бидејќи 6 лазањи ми беа доволни за да се покрие дното на тавчето.
Потоа врз корите се премачкува 1 слој бешамел сос.
Врз него се премачкува 1 подебел слој болоњезе сос.
*Доколку користите печурки од тегла, врз болоњезето ставете и слој печурки.
Следува слој на кори за лазањи и се повторува постапката, така што на крај се завршува со кори премачкани со бешамел.
Така да, болоњезето подолете го на 4 дела, а бешамелот на 5, за да имате доволно за сите слоеви кори.

Бидејќи корите за лазањи се живи, затоа се додава околу 250 мл топла вода. Најдобра мерка за вода ви е кога ќе видете дека таа е до предпоследниот слој на кори.
Се става да се пече на 200 степени, 30-35 мин.
На крај се става слој од рендан кашкавал, на 5 мин пред да ги извадите од рерна, за да се стопи кашкавалот.

Јас бидејќи бев нестрплива да ги сликам и беа премногу топли, затоа на сликата се малце растурени, а веќе во наредните 15 мин немаше примероци за сликање.
Тоа значи дека успешен беше рецептот!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови