Секојдневно да се мислиме што се да се понесе на работа. Да биде здраво, да биде свежо. Овој пат оваа убава салата. Оваа прекрасна салата, во оригиналниот рецепт е со повеќе брокули. Е сега јас малку си го изменив според моите вкусови. Додадов повеќе видови на пиперка, па го направив поосвежителен.

Подготовка:

1. Во сецкото ставете ги сите состојки освен кус кусот, солта и маслото. Сецкајте, но не на многу ситно.

2. Кус кусот попарете го со врела вода и оставете да нарасне.

3. Редете во тегличката, ред кус кус, сол, масло, па мешавина од зеленчукот. Повторете ја постапката додека имате состојки. Имате прекрасен здрав ручек или вечера.
На здравје.

*Забелешка - Јас попрскав и по некоја семка од бор и сончоглед, онака не мелени, да ми крцкаат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови