Одлична здрава варијанта на колачиња кои потсетуваат на познатите кукис.

1. Портокалот го цедиме. Темното чоколадо го сецкаме на мали коцки. Кикиритките ги потпекуваме во рерна и откако ќе се изладат кратко ги блендираме , да останат покрупни парченца. Леблебијата ја чистиме од лушпите.
2. Во процесор за храна ги ставаме дмБио леблебиите, ги ситниме . Ги додаваме медот, путерот од кикиритки, дмБио какаото и сокот од портокал, блендираме да се добие хомогена смеса. Смесата ја ставаме во длабок сад.
3. Во садот со смесата ги ставаме кикиритките и сецканото темно чоколадо. Промешуваме со лажица. Со рака правиме топчиња , нежно ги сплескуваме и редиме на плех обложен со хартија за печење.
4. Печиме во загреана рерна на 180 степени 15-20 минути. Зависно од рерната ќе ги проверувате, може времето да биде пократко или подолго, ќе внимавате да не ви изгорат, треба да се потпечат да бидат крцкави.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани