Еве еден брз и вкусен десерт..
Јајцата и шеќерот убаво ги матиме со миксер, а потоа го додаваме зејтинот, млекото, брашното, пецивото и циметот.
Кугловот го мачкаме со маргарин и го посипуваме со лебните трошки.
Во изматените состојки го додаваме сувото грозје и пола од смесата ја истураме во кугловот.
Во другата половина го додаваме какаото и потоа таа смеса ја истураме во кугловот.
Кугловот го печеме на температура од 200 степени околу 40 мин.
За мене ова беше навистина вкусен десерт.....ПРОБАЈТЕ!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови