Лебот исечете го на коцки ставете го во поголем плех намачкан со масло. Коцките измешајте ги со зачините и ставете ги во загреана рерна на 200 степени и печете додека лебот стане тврд и малку заруменат.
Грицкајте доека гледате ТВ.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови