Испечати

Кубети од стар леб со зачини

Кубети од стар леб со зачини

Состојки

  • стар леб (2-3 дена) количина по желба
  • малку масло
  • зачини сол,вегета,оригано,црн бибер,црвен пипер......

Подготовка

Лебот исечете го на коцки ставете го во поголем плех намачкан со масло. Коцките измешајте ги со зачините и ставете ги во загреана рерна на 200 степени и печете додека лебот стане тврд и малку заруменат.
Грицкајте доека гледате ТВ.